هندبوک مهندسی طراحی اجزای مکانیک

بسیاری از قطعات استفاده شده در مجموعه های مونتاژی قطعات استاندارد هستند. برای طراحی این قطعات استاندارد باید به منابعی اعم از جزییات استاندارد دسترسی داشت تا با استفاده از مشخصه هایی نظیر شرایط کاری و بارگذاری قطعه را با استفاده از شرایط موجود در استاندارد، طراحی و مدل سازی گردد. در نرم افزار Autodesk Inventor می توان از طریق دو بخش مرکز محتویات (Content Center) و شتاب دهنده طراحی (Design Accelerator) قطعات استاندارد در مجموعه مونتاژی را پیاده سازی کرد.  شتاب دهنده طراحی نرم افزار اتودسک اینونتور سه بخش مهم وجود دارد بخش سازنده قطعات (Component Generator)  ، حسابگرهای مکانیکی (Mechanical Calculatoresign )  و کتابچه راهنمای مهندسی (Engineers Handbook )   . دفترچه راهنمای مهندسی از الزامات مورد نیاز طراحی اجزای مکانیکی محسوب می گردد. در این نوشته از سایت انجمن اینونتور ایران تمامی دفترچه های راهنما ( یا هندبوک های مهندسی)  جهت طراحی اجزای مکانیک آماده دانلود شده است.

4 thoughts on “هندبوک مهندسی طراحی اجزای مکانیک

 1. با سلام و عرض خسته نباشید مدت ۲۲ سال از عمرم رو با نرم افزار مکانیکال دسکتاپ گذروندم ، جدیداٌ با نرم افزار اینونتور آشنا شدم با اجازه شما مکانیکال رو بوسیدم گذاشتمش کنار . ممنون از سایت خوب و پر بار شما ، پیروز و سر بلند باشد

  1. سلام، هرچند که دیر این قدام رو انجام دادید ولی باز هم عالیه. شرکت اتودسک سال ۲۰۰۹ این کار رو انجام داد. امیدوارم موفق باشید.

 2. سلام خسته نباشید
  با تشکر از شما
  سوال من از شما در اصل کمک به انتخاب اموزش مورد نیازم هست شما سالید ورک را با اینونتور کدام یک را ترجیح میدهید
  با سپاس فراوان

  1. سلام دوست عزیز، پاسخ سوال شما نیاز به یک سمینار و بحث علمی دارد. اگر برای انتخاب نرم افزار دچار تردید هستید الزاماتی همچون پشتیبانی نرم افزار در کشوری که زندگی می کنید، میزان کاربران نرم افزار در آن کشور، سادگی و راحتی کار با نرم افزار، پروژه هایی که می خواهید با آن انجام دهید و …. در انتخاب شما سهیم هستند. در ایران هیچ نرم افزار پشیبانی ندارد. شما اگر از طرف یک شرکت هستید انجمن اینونتور ایران در قالب یک سمینار ۳ ساعته مقایسه نرم افزار ها و قابلیت های نرم افزار اینونتور را به صورت رایگان برگزار می کند. شما می توانید جهت هماهنگی با ما تماس بگیرید. مقاله زیر مقایسه نرم افزار اینونتور و سالید را انجام داده است.
   http://www.irinventor.com/wp-content/uploads/2017/12/Technicom-Comparison-Inventor-vs-Solid-Works.pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *