هندبوک مهندسی

بسیاری از قطعات استفاده شده در مجموعه های مونتاژی قطعات استاندارد هستند. برای طراحی این قطعات استاندارد باید به منابعی اعم از جزییات استاندارد دسترسی داشت تا با استفاده از مشخصه هایی نظیر شرایط کاری و بارگذاری قطعه را با استفاده از شرایط موجود در استاندارد، طراحی و مدل سازی گردد. در نرم افزار Autodesk Inventor می توان از طریق دو بخش مرکز محتویات (Content Center) و شتاب دهنده طراحی (Design Accelerator) قطعات استاندارد در مجموعه مونتاژی را پیاده سازی کرد.  شتاب دهنده طراحی نرم افزار اتودسک اینونتور سه بخش مهم وجود دارد بخش سازنده قطعات (Component Generator)  ، حسابگرهای مکانیکی (Mechanical Calculatoresign )  و کتابچه راهنمای مهندسی (Engineers Handbook )   . دفترچه راهنمای مهندسی از الزامات مورد نیاز طراحی اجزای مکانیکی محسوب می گردد. در این نوشته از سایت انجمن اینونتور ایران تمامی دفترچه های راهنما ( یا هندبوک های مهندسی) آماده دانلود شده است.

[supsystic-tables id=5 ]

2 thoughts on “هندبوک مهندسی

  1. با سلام و عرض خسته نباشید مدت 22 سال از عمرم رو با نرم افزار مکانیکال دسکتاپ گذروندم ، جدیداٌ با نرم افزار اینونتور آشنا شدم با اجازه شما مکانیکال رو بوسیدم گذاشتمش کنار . ممنون از سایت خوب و پر بار شما ، پیروز و سر بلند باشد

    1. سلام، هرچند که دیر این قدام رو انجام دادید ولی باز هم عالیه. شرکت اتودسک سال 2009 این کار رو انجام داد. امیدوارم موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =