۲۴ سال با نرم افزار قدرتمند اتودسک اینونتور

انتهای سال میلادی ۲۰۲۴ مقرن با بیست و چهارمین سالگرد تولید نرم افزار محبوب Autodesk  Inventor است.  تیم توسعه نرم افزار اتودسک اینونتور با انتشار این پست اهداف خود را برای آینده نرم افزار بازگو کرده اند انجمن اینونتور ایران با سابقه بیش از ده سال در توسعه و آموزش نرم افزار اتودسک اینونتور در ایران افتخار دارد که قدم کوچکی را در ترویج و افزایش کاربران نرم افزار برای کلیه فارسی زبانان دنیا انجام دهد . هر چند عدم رعایت کپی رایت در ایران و موضوعات تحریم امکان حمایت شرکت اتودسک از کاربران نرم افزار کرک شده را منتفی می کند ولیکن آرزوی ما موفقیت و پیشرفت همه دوستداران این نرم افزار محبوب و قدرتمند می باشد.

در ادامه این پست قسمتی ازمطالب تیم  توسعه شرکت اتودسک را به مناسبت ۲۴ سالگی نرم افزار اینونتور و موضوعات پیشرو برای ارتقاء و ظهور نسخه جدید اینونتور  Autodesk Inventor 2025  ( اتودسک اینونتور ۲۰۲۵) را مرور می کنیم.

ما برای ورژن آخر Inventor 2024 سه  به روز رسانی اصلی را منتشر کرده ایم  که شامل ۱۴۲ پیشرفت بر اساس بازخورد شما بود. ما ۴۵۰۰ رای و نظر برای هدایت مناطق متمرکز برای هر نسخه دریافت کردیم. آرای شما نقش مهمی را ایفا می‌کند، نه تنها در هر بهبود، بلکه در حفظ بالاترین سطح ثبات، بنابراین می‌توانید بدون اختلال روی طرح‌های خود تمرکز کنید.

تلاش ما برای عملکرد پیشرو در صنعت برای هفتمین سال متوالی در سرلوحه کار قرار دارد. ما می دانیم که این همچنان یک ارزش مهم برای کسانی است که روی مدل های سه بعدی بزرگ و پیچیده و نقشه های دو بعدی کار می کنند. امسال، ما بر روی گرافیک، قابلیت همکاری و بهبود الگوسازی تمرکز کردیم. از نسخه inventor 2018 تا inventor2024 همه ساله موضوع گرافیک از ارکان تغییرات و بهبود بوده است. ما توسعه دهندگان نرم افزار اینونتور در سال های متوالی تمرکز را بر روی ویزگی های متنوع قرار داده ایم.

اتودسک اینونتور ۲۰۱۸ تمرکز روی گرافیک و نقشه کش و تهیه اسناد پروزه،

اتودسک اینونتور ۲۰۱۹ تمرکز روی بهبود فرایند مونتاژ، نقشه کشی و گرافیک،

اتودسک اینونتور ۲۰۲۰ تمرکز روی مونتاژ،نقشه کشی،گرافیک و ارتباط با مدل های دیگر با AnyCAD

اتودسک اینونتور ۲۰۲۱ تمرکز روی بهبود مدل سازی سه بعدی، نقشه کشی، گرافیک و عملکرد مونتاز های بزرگ

اتودسک اینونتور ۲۰۲۲ تمرکز روی محیط مونتاژ ، بهبود گرافیک و رندگیری و سخت افزار

اتودسک اینونتور ۲۰۲۳ تمرکز روی سخت افزار، گرافیک و ورق فلزی Sheet Metal

اتودسک اینونتور ۲۰۲۴ تمرکز روی تعلمل و همکاری بخش ها،گرافیک و الگوها

از جمله ابزارهای جدید در ورژن ۲۰۲۴ نرم افزار اینونور ویژگی جدید  Finish بود که در بهار معرفی شد  این ابزار موفقیت زیادی داشت و بسیار مورد توجه قرار گرفت. این به شما این امکان را می دهد که نه تنها ظاهر قطعات خود را مشخص کنید، بلکه فرآیند ساخت، مانند پوشش مواد یا پرداخت سطح را نیز مشخص کنید.

 ابزار علامت گذاری (mark feature) از زمان معرفی خود در inventor 2023 همچنان شاهد پیشرفت های زیادی بوده است. اکنون می توانید از اسکچ های غیر مسطح برای تعریف هندسه طرح علامت استفاده کنید و طرح را به صورت غیر مسطح بپیچید یا نمایش دهید.

نمادهای جوش سه بعدی اکنون در قطعات و اسناد مونتاژ در دسترس هستند و به شما کمک می کنند تا اسناد خود را در سطح سه بعدی بیشتر تعریف کنید. مانند سایر حاشیه نویسی های سه بعدی، نمادهای جوش شما را می توان در نماهای طراحی دوبعدی شما بازیابی کرد. آنها همچنین در۳DPDF ، DWF، و نماهای مشترک برای همکاری بهتر پشتیبانی می شوند.

در چند سال گذشته، ما به حفظ انطباق استانداردهای جهانی برای تعریف مبتنی بر مدل و مستندات دو بعدی ادامه داده‌ایم. هدف ما کاهش تلاش دستی در عین رعایت استانداردها است.

اینها تنها تعدادی از ۱۴۲ پیشرفت اضافه شده به Inventor 2024 بودند.

ما در حال حاضر در حال کار بر روی نمایش های ویدیویی برای پیشرفت های جدید شگفت انگیز برای Inventor 2025 هستیم! منتظر آنچه در پایان مارس سال آینده در راه است باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.