نوشتن و تایپ متن فارسی در نرم افزار اینونتور

نوشتن و تایپ متن فارسی در نرم افزار اینونتور یکی از سوالاتی است که همواره از طرف کاربران مطرح می گردد. ما در یکی از پست های سایت انجمن www.irinventor.ir روش فارسی نویسی در نرم افزار Inventor را آورده بودیم. در این پست یک بار دیگر تایپ فارسی در نرم افزار اینونتور را آموزش می دهیم. توضیح اینکه در دو محیط مدل ( Part   ) و یا  محیط نقشه ( Drawing ) امکان نوشتن متن فارسی با این روش وجود دارد.

برای تایپ فارسی در نرم افزار اتودسک اینونتور نیاز به یک برنامه فارسی ساز نظیر      LeoMoon Persian ویا LeoMoon PersiNegar داریم.  این نرم افزارها نرم افزارهای ساده، کم حجم و کاملا رایگان و درعین حال قدرتمند می باشد که این امکان را برای شما فراهم می آورد تا براحتی بتوانید در محیط های گرافیکی نرم افزار هایی نظیر Autodesk Inventor ، فتوشاپ، ۳D Max و سایر برنامه های گرافیکی پراستفاده متون دلخواه خود را بدون هیچ مشکلی به زبان فارسی تایپ نمایید. این نرم افزارخود دارای فونت های متعددی می باشد که می توانید هر یک از آنهارا که برای کار شما مناسبتر می باشند را بنابر سلیقه خود انتخاب نمایید.

علاوه بر این نیاز به فونت هایی داریم که در سیستم کامپیوتر ما وجود داشته باشد این فونت ها ی فارسی باید با  حرف F_  شروه شده باشند. شما می توانید با کلیک روی آدرس  این فونت ها را دانلود و در سیستم کامپیوتر خود در بخش فونت های سیستم عامل کامپیوتر قرار دهید.

پس از نصب نرم افزار LeoMoon Persian در کامپیوتر و قرار دادن فونت ها در محل خود می توانیم شروع به نوشتن متن فارسی در نرم افزار اینونتور کنیم. مراحل زیر را برای تایپ فارسی در نرم افزار اینونتور انجام دهید:

 • متن فارسی مورد نظر را در نرم افزار LeoMoon Persian تایپ کنید.

 • روی گزینه Copy کلیک نمایید تا آن متن در حافظه موقت کامپیوتر کپی گردد.

 • در نرم افزار اینونتور ( محیط نقشه و یا محیط مدل) ابزار Text را اجرا کنید.
 • به جای تایپ متن فارسی در این دستور متن نوشته شده و قرار داده شده در حافظه را با زدن Paste در این قسمت احضار نمایید.
 • متن را انتخاب و در پنجره FormatText دستور Text یکی از فونت های فارسی مورد نظر که با F_ شروع شده اند را انتخاب کنید. با این عملیات متن مورد نظر فارسی می گردد.

در این پست روش نوشتن متن فارسی در نرم افزار اینونتور آموزش داده شد. شما با خیال آسوده می توانید تمامی متن های فارسی در سایز و فونت مورد علاقه خود در محیط های نرم افزار اینونتور ایجاد نمایید. در کلاس های آموزش نرم افزار اینونتور شما به صورت عملی این آموزش را خواهید دید. به امید دیدار شما


3 thoughts on “نوشتن و تایپ متن فارسی در نرم افزار اینونتور

 1. مطلب مفید و کاربردی بود ممنون
  فقط من تو اینونتور ۲۰۱۹ تست کردم فارسی ساز LeoMoon.ParsiNegar.2.1.1.Win جواب نداد
  ولی LeoMoon_Persian_TTT_v4.51 جواب داد
  تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.