رفع خطای لایسنس در اینونتور و اتوکد

خطای عدم پیدا کردن لایسنس برای نرم افزارهای قفل شکسته  شرکت اتودسک که با کرک باز شده اند مخصوصا نرم افزارهای AutoCAD و Autodesk Inventor باعث اخلال در نصب و یا اخلال در باز کردن نرم افزار بعد از نصب می گردد. این خطا در نرم افزارهای قفل شکسته Autodesk Inventor و Autodesk AutoCAD  و در نسخه های اینونتور ۲۰۲۰ ، اینونتور ۲۰۲۱، اینونتور ۲۰۲۲ واینونتور ۲۰۲۳ (یا در نسخه های اتوکد) بوجود می آید . معمولا این خطا در هنگام نصب با خطای اتصال به اینترنت و یا صحیح نبودن سریال وارد شده در ابتدای نصب و یا اینکه در هنگام اجرای نرم افزار، با خطای لایسنس و در خواست اتصال به سایت اتودسک (Autodesk) و تهیه لایسنس اتفاق می افتد متن هایی مثل   Network License Not Available ، FlexNet License Finder , license checkout timed out در هنگام خطای لایسنس اینونتور گزارش می شود.  نکته مهم اینکه اگر پس از نصب برنامه با خطای license مواجه شدیم نباید کل برنامه را از نصب خارج کنیم .

 

در ادامه این پست به روش حل مشکل خطای Flexnet License Finder   می پردازیم.همان طور که گفته شد متن خطای لایسنس پس از نصب در نرم افزار  inventor در ورژن های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳   به صورت  Flexnet License Finder است. جهت رفع این خطا نیاز به نصب مجدد نرم افزار نیست فقط باید فرایند ذکر شده زیر را انجام دهید.

فرایند۱) ابتدا سرویس نصب شده  لایسنس را متوقف کنید. برای این کار از بخش Task Manager ویندوز به سربرگ Service  بروید و روی سرویس AdskLicensingSevice  کلیک راست کرده و گزینه Stop را انتخاب کنید.

فرایند۲) حذف نصب سرویس AdskLicensing را انجام دهید. برای انجام این کار در مسیر زیر فایل Uninstall.exe را اجرا کنید. وارد درایو  C  شده و به آدرس زیر رفته و با فایل Uninstall.exe را اجرا کنید و سرویس AdskLicensing را از نصب خارج کنید.

C:\Program Files (x86)\Common Files\Autodesk Shared\AdskLicensing

فرایند ۳) فایل های پیوست شده را از مسیر زیر دانلود نمایید.

https://s25.picofile.com/file/8452314542/License_Patcher.zip.html

فرایند۴)  ابتدا از حالت فشرده خارج نمایید و سپس فایل اجرایی AdskLicensing-instakker.exe را نصب نمایید.

فرایند ۵) مرحله بعد فایل Patch.exe را اجرا و تا اتمام نصب منتظر می مانیم . حال مشکی لایسنس حل شده و نرم افزار قابل اجرا می باشد.

 

5 thoughts on “رفع خطای لایسنس در اینونتور و اتوکد

  1. سلام
    کارایی که نوشته بودید رو انجام دادم. اون ارور از بین رفته ولی برنامه تو همون وضعیت میمونه و اصلا باز نمیشه !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.