اینونتور ۲۰۲۳ (Autodesk Inventor 2023)

ورژن جدید نرم افزار اتودسک اینونتور یعنی Autodesk Inventor 2023 از حدود یک ماه قبل وارد بازار شد.  این نسخه از نرم افزار Inventor با الهام گرفتن از نظرات و ایده های مشتریان پیشرفت ها و توسعه هایی را در خود ایجاد کرده است. در این مقاله سعی می گردد خلاصه ایی از تازه های ایجاد شده در اتودسک اینونتور ۲۰۲۳ آورده شود و در آینده ایی نزدیک به طور گسترده در قالب تازه های نرم افزار به آن پرداخته می شود.

پیشرفت های عمومی

تمرکز اصلی نسخه جدید اینونتور ۲۰۲۳ اتصال جریان های کاری است که به نوبه خود مجموعه وسیع تری از ابزارها را در اختیار کاربران قرار می دهد. این موضوع به طور خاص تر در Fusion360 هدف قرار داده شده است که به ابزارها و عملکردهای Fusion اجازه می دهد مستقیما در مدل های ایجاد شده توسط ایونتور دسترسی پیدا کنند.

ظاهر و احساس اولیه تجربه Inventor با معرفی یک محیط خانه جدید تغییر کرده است. این رابط تمیز جدید به ناوبری طبیعی تر نرم افزار و دسترسی های جدید اجازه می دهد در کنار این موضوع بسیاری از ویژگی های تکراری را حذف کرده است.

 

پیشرفت‌های کلی بیشتر در نسخه جدید اینونتور ۲۰۲۳ (Autodesk inventor 2023) شامل معرفی یک روش جدید ردیابی پرتو (Ray-Tracing)است. همسویی با قابلیت کارت های گرافیک جدید، این عملکرد جدید امکان ردیابی را برای کارت گرافیک سیستم کاربر( GPU )را فراهم می کند. نرم افزار این از یک الگوریتم ردیابی مسیر استفاده می کند، که به رندرها اجازه می دهد تا به طور نامحدود به بهبود کیفیت خود ادامه دهند. همچنین از اصول رندر مبتنی بر فیزیکی استفاده می کند که به مواد و نور اجازه می دهد رویکرد واقعی تری را نشان دهند. یک ابزار اضافی به روش ردیابی پرتو، ابزار کاهش نویز است، این ابزار را می توان قبل از رندر روشن یا خاموش کرد تا نویز اولیه روی تصویر حذف شود. کل این فرآیند کیفیت و زمان رندر را به شدت بهبود بخشیده است.

در محیط قطعه نسخه ۲۰۲۳ نرم افزار اینونتور، به روز رسانی های متعددی ایجاد شده است، اولین تغییر در موضوع تلراتس گذاری است. ایجاد ارتباط مستقیم با پنجره تلرانس گذاری در محیط مدل سازی استفاده از پارامترها را قابل دسترس کرده است. همچنین تغییر تلورانس در یک حالت مدل خاص امکان تست های عملکردی را فراهم می کند که باعث اطمینان از تناسب اجزا با یکدیگر می گردد. این ویژگی جدید همچنین به یک فایل XML صادر می‌شود تا بتوان داده‌ها را بین مجموعه‌های مدل وارد و صادر کرد.

 

 در ادامه در محیط قطعه و ابزار جدیدی نیز به نام “مارک”  (Mark)پیکربندی شده است که هم در محیط ورق فلزی (Sheet Metal) و هم در محیط استاندارد قرار می گیرد. این ابزار کمک می کند تا ویژگی هایی را که برای علامت گذاری لیزری، حکاکی و اچ اینگ استفاده می شوند و آنها را به یک فایل DXF یا DWG صادر کند. پیکربندی ابزار از طریق داده های طراحی تکمیل می گردد که امکان تنظیم انواع خطوط در محیط های خاص نرم افزار را فراهم می کند

از دیگر پیشرفت های اینونتور ۲۰۲۳ را می توان بهبود عملکرد ارتباط با نرم ازفزار Rivet ، بهبود در عملکرد نمایه های Extrude ، Hole ،  Fillet ، Revolve و …   در محیط Part ، و توسع های وسیعی در محیط مونتاژ اشاره کرد.

در پست های آینده انجمن اینونتور ایران تازه های نسخه اینونتور ۲۰۲۳ آورده خواهد شد. انجمن اینونتور ایران آماده شنیدن نظزات و پیشنهادات شما در راستای افزایش عملکرد خو می باشد. جهت ارائه نظرات با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.