Inventor Studio را بهتر بشناسیم

هر یک از محیط های نرم افزار Autodesk Inventor دارای ویژگی و جذابیت های خاص خود است. اگر شما برای شرکت و محصول خود نیاز به تهیه تصاویر با کیفیت بالا دارید و یا برای محصول مونتاژی خود نیاز به تهیه انیمیشن دارید باید وارد محیط Inventor Studio شوید. این محیط برای کسانی که نرم افزارهای انیمیشن همانند ۳D MAX را کار کرده باشند جذابیت بیشتری دارد. درمحیط Inventor Studio نرم افزار Autodesk Inventor به سادگی امکان تهیه تصاویر و انیمیشن های با کیفیت بالا از قطعات و مجموعه های مونتاژی مهیا شده است. در این پست به بررسی این محیط خواهیم پرداخت.

نرم افزار Autodesk Design Sites  در حال حاضر گزینه های زیاد ارزشمندی را برای ایجاد عکس های واقع گرایانه از طرح های Autodesk Inventor   ارائه می دهد.  در کنار این نرم افزار حرفه ای محیط  Inventor Studio برای ایجاد رندر عکس واقع بینانه هنوز هم یک گزینه بسیار خوب برای ایجاد عکس های با کیفیت بالا و انیمیشن محصولات مختلف است.

در این مقاله ما درباره ابزارها و قابلیت های مختلف Inventor Studio و ایجاد صحنه بحث خواهیم کرد. ساختن یک صحنه برای رندر می تواند به آسانی به عنوان برای ارائه مدل های اینونتور کارساز باشد. همچنین شما می توانید از ویژگی های مختلف Inventor Studio استفاده کنید تا اجزای سازنده خود را به صورت واقعی تر نشان دهید، به کمک اضافه کردن خواص فیزیکی، نورپردازی  (Lighting) و موقعیت های دوربین (Camera) می توانید جنبه های سودمند طرح های خود را برجسته کنید.

با Inventor Studio شما می توانید:

  • از قطعات و مجموعه های ساکن و متحرک خود رندر های با ارزش تهیه کنید.
  • با متحرک سازی قطعات و مجموعه ها یک ویدیو با کیفیت با یک یا چند دوربین تهیه نمایید.
  • صحنه هایی با هندسه پس زمینه، نور پردازی و دوربین از مونتاژ تهیه کنید.
  • دو و یا چند قید مونتاژی را به حرکت درآورده و انیمیشن خود را ایجاد نمایید.

استفاده از Props : با این امکان  می توان محرک های بصری را برای ترسیم شما اضافه کند تا تاریخچه طراحی در آن مرور گردد . این امکان همچنین به بیننده امکان ارائه چشم انداز بهتر محصول خود را می دهید.

سبک های سطحی (Surface Style)
برای هر Style Surface شما رنگ، بازتاب، کدورت و ظاهر بافتی Style را کنترل می کنید و در مدل استفاده  گردد.

سبک های نورپردازی (Lighting Style)
صحنه ها از طریق استفاده از سبک های نورپردازی روشن می شوند. یک سبک نورپردازی یک مجموعه از یکی از نور با پارامترهایی است که برای روشنایی، رنگ، موقعیت و غیره تعریف شده است، مجموعه ای از نورها که صحنه را با نتایج مورد نظر در ذهن شما روشن می نماید.

سبک های صحنه (Scene Style)
یک سبک صحنه زمینه ای برای تصویر یا انیمیشن شما فراهم می کند Inventor Studio . دستورات را برای موقعیت یک صفحه زمین و پارامترهای سایه و بازتاب فراهم می کند. علاوه بر این، سبک های صحنه می توانند از یک رنگ، گرادیان یا یک تصویر برای افزایش کیفیت تصویر رندرشده استفاده گردد.

دوربین های (Camera)
دوربین ها برای ایجاد زاویه دید برای هر صحنه مورد استفاده قرار می گیرند . شما می توانید دوربین های بسیاری را که می خواهید در صحنه و در موقعیت های مختلف ایجاد کنید و نگه دارید.

رندر و انیمیشن (Rendering and Animation)
ایجاد نمایه های مجزا و متحرک از قطعات و مجموعه های مونتاژی برای تجسم ظاهر و حرکت طراحی قبل از آن که ساخته شود برای درک طراحی و ارائه محصول اهمیت دارد . فیلم ها را می توان با استفاده از یک یا چند دوربین از یک یا چند انیمیشن از یک قسمت یا مونتاژ تشکیل داد.

       

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.