۵ قابلیت جدید محیط Sketch اتودسک اینونتور

نرم افزار Autodesk Inventor جهت سهولت وافزیش سرعت مدلسازی همواره در حال بروزرسانی و افزایش قابلیت های جدید است . به زودی نسخه جدید نرم افزار اینونتور Autodesk Inventor 2025 با قابلیت های جدیدتر رونمایی می گردد. نسخه Beta از این نرم افزار هم اکنون در حال ویرایش می باشد.

در نسخه ۲۰۲۳ و نسخه های بعدی نرم افزار اتودسک اینونتور ابزارهای جدیدی در محیط Sketch برای کاربران فراهم شده است در این مقاله سعی شده است این قابلیت های جدید مرور شود.

قابلیت ۱) امکان تصویر کردن (Project) پروفیل های دو بعدی در محیط ۲D Sketch بوجود آمده است یعنی وقتی در محیط  ۲D Sketch علاوه بر لبه های موجود می توان  از Sketch های دوبعدی موجود در فضای مدل نیز تصویر گرفت.

 

 

قابلیت ۲) امکان انتخاب موضوعات مختلف در محیط Sketch با انتخاب یکی از آنها به صورت پشت سرهم و ویرایش انها در نسخه جدید نرم افزار Autodesk Inventor فراهم شده است.

قابلیت ۳) ابزار Purge Unused جهت حذف Sketch های غیر قابل استفاده در پنل Manage قابل دسترس است. با این ابزار همانند نرم افزار Autocad می تون موضوعات اضافی استفاده نشده را حذف نمود.

قابلیت ۴) در محیط Sketch  دو بعدی پس از انتخاب یک یا چند سطح به صورت لوپ و رایت کلیک کردن آن می توان با انتخاب Export Face as سطح انتخاب شده را به صورت یک فایل DXF یا DWG ذخیره نمود و در نرم افزارهایی مثل AutoCAD استفاده نمود.

 

قابلیت ۵ )   در محیط Sheet Metal نیز امکان ذخیره فایل به سبک DWG و DXF برای سطوح گسترده ایجاد شده با Flat Pattern وجود دارد.

 

 

One thought on “۵ قابلیت جدید محیط Sketch اتودسک اینونتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.