۴ قابلیت جدید در ورژن ۲۰۱۹ نرم افزار اینونتور

در این پست از پست های آموزشی نرم افزار اینونتور، شما را با ۴ قابلیت که در ورژن ۲۰۱۹ نرم افزار اینونتور ایجاد شده است آشنا خواهم کرد. این قابلیت ها به دلیل اینکه معمولا در زمان انجام طراحی با آن مواجه می شویم اهمیت دارند.

قابلیت ۱ ) ایجاد فیلت معکوس (Inverse Fillet)در گوشه ها و لبه های تیز قطعات. به شکل زیر توجه کنید در ورژن های قبلی امکان ایجاد این نوع فیلت در گوشه و لبه قطعه ممکن نبود.

قابلیت ۲) در محیط ورق فلزی نرم افزار اینونتور(Sheet Metal) وقتی در ابزار Face قرار دارید  امکان ضخامت دادن به سطح در دو طرف در ورژن ۲۰۱۹ اینونتور بوجود آمده است.

 

قابلیت۳) در محیط ۳D Sketch  از نرم افزار اینونتور در ورژن ۲۰۱۹ قابلیت ایجاد پروفیل ۳ بعدی مارپیچ که دارای گام های متفاوت باشند بوجود آمده است. این پروفیل ۳ بعدی با ابزار Sweep می تواند فنرهای سه بعدی با گام متغیر ایجاد نماید.

قابلیت ۴) در محیط مونتاژ  قبل از Inventor 2019 ، تصاویر مربوط به حجم های سه بعدی صلب ، سطوح و بدنه ها (Multi- Body) در حالت فشرده (express) در مقایسه با حالت کامل (full)، دارای نمادهای مختلف در مرورگر بود.  در حالیکه در ورژن  Inventor 2019 ، آیکون های بین حالت ها ی مختلف یکسان شده اند.

در این آموزش به ۴ قابلیت جدید که در نرم افزار اینونتور ۲۰۱۹ ایجاد شده است شما را آشنا کردیم. این قابلیت ها در محیط های Part ، مونتاژ و ورق فلزی ایجاد شده اند. توضیح اینکه انجمن اینونتور ایران افتخار دارد که در کلاس های آموزشی برگزارشده ، آخرین تغییرات و قابلیت های نرم افزار فنی مهندسی اینونتور را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد. به نظر شما چه قابلیت هایی را برای ورژن بعدی اینونتور یعنی Autodesk Inventor 2020  قابل پیش بینی است  . شما می توانید ایده های خود را در قسمت Ideas نرم افزار برای شرکت اتودسک ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.