قطعات استاندارد مرکز محتویات (Content Center Parts)

کتابخانه مرکز محتویات نرم افزار اتودسک اینونتور شامل قطعات استاندارد همچون اتصالات، سازه های فلزی، پروفیل های ساختمانی، قطعات استاندارد قالب پلاستیک، انواع  شفت ها ، بلبیرینگ ها و …  و همچنین نمایه هایی برای احضار در محیط مونتاژ است . بدون شک تنها نرم افزاری که تنوع قطعات استاندارد در آن بسیار بالا است و تمامی استانداردها را پوشش می دهد نرم افزار اتودسک اینونتور است. در این آموزش نرم افزار اینوتور ما به بررسی انواع قطعات استاندارد در کتابخانه بزرگ نرم افزار اینونتور خواهیم پرداخت. مرکز محتویات دارای تعدادی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰۰ قطعه استاندارد است که به همراه نرم افزار نصب می گردد.   استانداردهایی که در آن کتابخانه مرکز محتویات استفاده کرده است به شرح ذیل است.

ANSI (American National Standard Institute)

BSI (British Standards Institute)

DIN (Deutsches Institut für Normung (German))

Feature (Part features library)

GOST (Gosudarstvennyy Standart (Russian))

ISO (International Standards Organisation)

JIS & GB (Japanese Industrial Standards & Guobiao(Chinese))

Other (Components that don’t fall into any of the other library’s)

Parker (Hydraulic hose components)

Routed Systems (Tube, Pipe, Cable & Wire harness components)

Sheet Metal (Sheet metal fasteners)

کتابخانه قطعات استاندارد شامل دو نوع قطعه می باشد:

قطعات استاندراد و قطعات مشتری. قطعات استاندارد قطعاتی هستند که در آنها تمامی پارامترهای طراحی قطعه در آنها تعریف شده اند. قطعات مشتری قابلیت تعریف پارمترهای شکل قطعه در آن وجود دارد.

قطعات هم خانواده (Part Family) : در مرکز محتویات نرم افزار قطعات هم خانواده وجود دارند. این قطعات شامل اعضایی هستند که هندسه آنها از یک الگوی مشخص تبعیت می کنند و در آنها سایز قطعات دارای تنوع می گردد. قطعات هم خانواده در یک بخش و یا زیر بخش مشخص طبقه بندی شده اند. به طور مثال پیچ های سر استوانه و شش گوش از خانواده هستند که در یک بخش گنجانده شده اند.

برای ویرایش ابعاد قطعه استاندارد وارد شده از مرکز محتویات و تغییر ابعاد آن کافی است که روی قطعه مورد نظر در درخت طراحی کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده پارامتر Change Size را انتخاب نمایید. در پنجره ظاهر شده امکان تغییر اندازه قطعه استاندارد وجود دارد. پارامتر Replace From Content Center این امکان را به ما می دهد که قطعات را جایگزین همدیگر نماییم.

در کلاس های آموزش نرم افزار اتودسک اینونتور که در انجمن اینونتور ایران برگزار می گردد تمامی موضوعات مربوط به کتابخانه نرم افزار اینونتور بررسی می گردد. موضوعاتی نظیر نحوه افزایش قطعات استاندارد در نرم افزار نصب شده و بروز رسانی مرکز محتویات نرم ازفزار مباحثی است که مورد توجه دانش پژوهان قرار می گیرد. موفق و پیروز باشید.

 

12 thoughts on “قطعات استاندارد مرکز محتویات (Content Center Parts)

 1. سلام
  بنده اینونتور ۲۰۲۱ رو دانلود کردم
  اما برای وارد کردن قطعات استاندارد با مشکل روب رو شدم.
  قطعات پیچ و یا مهره به صورت ناقص وارد محیط اسمبلی میشه
  اگه میشه کمکم کنید
  ممنون

 2. با سلام
  زمان بارگذاری قطعات استاندارد در نقشه مونتاژ شده یا بارگذاری اتفاق نمیفته یا روی قطعه اسمبل شده بارگذاری صورت نمیگیره علت چیه؟

 3. سلام وقت بلبخیر بنده اینونتور۲۰۱۷ را نصب کردم منتهی زمانیکه میخوام قطعات استاندارد را تو محیط اسمبلی بیارم , اینونتورم میپره
  لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم

 4. سلام روز بخیر من اینوتر ۲۰۲۲ نصب کردم برای طراحی قطعه نیازمند ۱ نوع بلبرینگ هستم میخواستم بدونم چجوری میشه پیدا کرد و چجوری میشه اضافه کرد به برنامه این قطعرو؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.